O nás

Výroba Kamenosochařství Stránský

Firma Kamenosochařství Stránský, původně Kamenosochařství Ivo Stránský, byla založena v 80 letech 20. století. Jsme rodinná kamenická firma s dlouholetou tradicí a tím spojenými zkušenostmi v oboru. Působíme především v libereckém, středočeském, ústeckém a královo- hradeckém kraji a mimo tyto regiony jsme schopni realizovat zakázky po celé ČR. Naše firma se zabývá především zpracováním přírodního i umělého kamene pro různá odvětví.

Mezi ty hlavní patří hřbitovní a památková architektura, kam se řadí výroba a renovace pomníků, hrobek a památníků. Pro naše zákazníky máme připravenou bohatou nabídku standardních pomníků různých velikosti, rozměrů, rozmanitých barev i tvarů. Pro ty náročnější zákazníky nabízíme realizaci individuálního řešení v jakémkoliv rozsahu a to včetně projektování, montážních prací, dopravy a s tím spojenými doplňkovými službami.

Mezi další nabízené činnosti patří zakázková výroba kamenných pracovních desek na kuchyňské linky, koupelnové desky, obklady krbů, obklady a dlažby, masivní schodišťové stupně, obklad schodišťových stupňů, jak do interiéru, tak exteriéru a to v různých povrchových úpravách. V neposlední řadě vyrábíme zakázkový kámen pro stavební architekturu, kde nachází své uplatnění jako obklady soklů objektu, okenní, parapety, zahradní prvky a mnohé jiné.

V naší nabídce disponujeme širokou nabídkou cenové dostupnějšího tuzemského kamene i zahraničního z celého světa. K běžně používaným kamenům se řadí především žula, mramor, pískovec, travertin a umělý kámen. Mimo samotný sortiment kamene nabízíme již hotové kamenné produkty pro běžné používání v domácnosti, na zahradě jako je grilovací kámen tak i pomníkové doplňky.