Hřbitovní architektura

Mezi hlavní činnosti společnosti Kamenosochařství Stránský, patří výroba a renovace pomníků.

  • Urnové pomníky
  • Jednohorobové a dvouhorobové pomníky
  • Hrobky
  • Písma a nápisní deksy
  • Pískování a čistění pomníků
  • Lucerny, vázy a ostatní doplňky

Urnový pomník

Provádíme výrobu a renovaci všech typů pomníků i velkých hrobek.

 

  

Zákazník si tak u nás může vybrat z nabídky základních pomníků nebo domluvit individuální zakázkovou
výrobu i renovaci hrobek a všech typů pomníků. K pomníkové výrobě dále pak nabízíme šíroký doplňkový sortiment a služby.

 

 

  


 

TYPY POMNÍKŮ

Ve hřbitovní architekůře se objevují různé typy pomníků od menších velikostí až po velké hrobky. Mezi nejčastěji výdané patří urnové pomníky, které se také řadí do kategorie cenově dostupnější a rozměrově dodržují standardizované rozměry.

Číst dál...

TVAROVÉ VARIANTY POMNÍKŮ

Urnové, jednohorobové i dvouhorobové pomníky se vyráběji jak v atipických tak i ve standardizovaných rozměrech a tvarech. Ty se dále osazují díly, které si může zákazník vybrat z široké nabídky a zároveň je mezi sebou libovolně kombinovat dle tvarů, barev materiálu i doplňkových částí.

Číst dál...

PÍSMO, ORNAMENTY A FOTOGRAFIE

Jedním ze základních prvků, který je součástí každého pomníku je nápis. Nápisy je možné zpracovat v několika základních písmech nebo dle přání zákazníka lze použít specifické písmo. Nápis je možné vždy doplnit ornamenty nebo gravírovanou fotografií.

Číst dál...

DOPLŇKOVÝ SORTIMENT

Ke všem typům pomníků a hrobek je možné vybírat z široké škály doplňků, které lze neomezeně kombinovat. Z běžných dolňků nabízíme kamenné, antikorozní i bronzové vázy, lucerny a křížky i jinné motivy, kamenné mísy, schránky pro urny a další.

Číst dál...